НОВИНИ

Стало відомо, хто з українців не отримуватиме пенсію

08.11.2023 19:11
dvwal0qfuedz3vynpopqphwpeq1c7abwgzyxaort

Для всіх наших шановних та дорогих читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є дуже важливі новини з Міністерства соціальної політики. Справа в тому, що вже існують цілі списки людей, які найближчим часом виявляться без пенсійних виплат. Про це стало відомо завдяки повідомленню першого заступника міністра соціальної політики України Дарії Марчак, пише agronews.ua.

Йдеться про тих українців, які не знімали свої кошти з карткових рахунків понад 6 місяців.

Марчак зазначила, що це не нововведення, такий механізм діє в Україні протягом багатьох років і є стандартною практикою в системі соціальних виплат і пенсій.

У Мінсоцполітики хочуть послабити та спростити цей процес, зокрема для осіб, які перебувають за кордоном або у зоні бойових дій, де виникають труднощі з доступом до цих коштів.

Так, згідно з чинним законодавством, якщо пенсіонер протягом 6 місяців не знімав гроші за своєю пенсійною карткою або не розраховувався ними у магазині, при сплаті комунальних послуг, послуг зв’язку, то нарахування виплат припиняються.

Але це зовсім не означає, що людина втрачає право на пенсію. Пенсія накопичуватиметься на рахунках Пенсійного фонду, але на картку пенсіонера перераховувати її не будуть.

Щоб відновити виплати, потрібно пройти процедуру фізичної ідентифікації. Причому це можна зробити навіть шляхом відеокомунікації, тобто без поїздки та відвідин Пенсійного фонду.

Це робить доступ до процедури ідентифікації зручнішим для осіб, які перебувають за кордоном або мають обмежений доступ до фізичного відвідування офісів Пенсійного фонду.

Щодо пенсіонерів, які проживають на тимчасово окупованих територіях, то якщо раніше вони отримували гроші через Укрпошту, то тепер пенсійні нарахування переводяться на банківські рахунки для більшої зручності доступу до коштів. Накопичені пенсійні виплати не скасовуються, а чекають, коли пенсіонер зможе пройти ідентифікацію та отримати їх.Перегляди: 597
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: