НОВИНИ

Стало відомо, чому подорожчає курятина в Україні

21.06.2020 08:02
bdd7b9bf8343e99465ff0d7cba54f52f66a517cd

Перед українськими виробниками курятини скоро постане серйозний виклик: ціна на м’ясо курки падає, а її собівартість зросте, якщо здійсняться прогнози щодо низького цьогорічного врожаю зернових. Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповіла голова наглядової ради акціонерів Володимир-Волинської птахофабрики Аліна Сич, пише agronews.ua.

 Через неврожай зростуть ціни на зернову частину раціону, подорожчає вартість кормів, і оскільки вони становлять 70% собівартості курятини, ціна на м’ясо курки також зросте, пояснила вона.

 «Тому, ймовірно, на українському ринку виробників курятини відбудеться певна трансформація: невеликі підприємства будуть змушені відмовлятися від посадки птиці через нерентабельність, – зазначила Аліна Сич. – Уже сьогодні можна констатувати факт, що дрібні виробники опинилися на межі виживання, багато хто з них тимчасово зупинив посадку птиці. У них більша собівартість виробництва одиниці продукції, як порівняти з потужними підприємствами, і не надто тісні зв’язки з мережами».

На думку Аліни Сич, виходом зі скрутної ситуації для невеликих господарств стануть різні об’єднання, колаборації з великими і потужними підприємствами на умовах взаємодії.

«Наприклад, великі виробники можуть розміщувати на їхніх виробничих майданчиках свою птицю, ті вирощуватимуть її за заданою технологією, – зауважила вона. – Великі компанії далі забиратимуть птицю й реалізовуватимуть своїми каналами збуту. Це один із варіантів співпраці, а їх може бути багато. Без подібних взаємодій багато малих гравців, на жаль, можуть збанкрутувати».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: