НОВИНИ

Стало відомо, чому банки просять скасувати програму 5-7-9%

10.08.2021 17:33
graph

Українські банки надіслали лист до НБУ та Мінфіну з проханням обмежити реалізацію програми «Доступні кредити 5-7-9%». Про це повідомляє Економічна правда, пише agronews.ua.

У листі голова правління «Райффайзен банк Аваль» Олександр Писарук заявив, що бюджетні кошти витрачаються переважно не на підтримку бізнесу, що постраждав від карантину, та не на фінансування інвестиційних проєктів чи створення робочих місць, а на поповнення оборотних коштів платоспроможного бізнесу, зокрема аграрного.

«Якщо скласти типовий портрет учасника програми, то це буде діюче сільськогосподарське підприємство, що отримало антикризовий кредит або рефінансування. Здебільшого подібні підприємства є доволі стійкими, не зазнали значних втрат від згортання ділової активності у 2020 р. та намагаються легально зменшити видатки від фінансової діяльності», — зазначається в листі.

Ця ситуація притаманна не лише для «Райффайзен банку Аваль», через який видано найбільше кредитів у рамках програми «5-7-9%», а й для інших банків.

Загалом, за даними Мінекономіки, частка підприємств агросектору, які оформили пільгові кредити з початку роботи програми, сягає 46%. Левову частину цих позик видавали на початку 2021 р. у період сівби.

Нагадаємо, що викрито масштабну корупцію на провідному державному енергетичному підприємстві.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: