НОВИНИ

Стабільна робота «зернового коридору» заблокована російською стороною

17.05.2023 07:02
foto-liha_large

Стабільна робота «зернового коридору» заблокована російською стороною. Про це повідомляє пресслужба УКАБ, пише  agronews.ua.

Так, за 41 тиждень роботи «зернового коридору» з 8 по 14 травня 2023 року жодне судно не пройшло інспекцію на вхід та жодне судно не зареєстроване для огляду на вхід. Крім цього, 60 суден знаходяться в очікуванні огляду. Відповідно, наразі в морських портах вантажаться лише судна, які зайшли раніше і найближчими днями вони закінчаться. росіяни практично зупинили можливість подальшого експорту української агропродукції морським шляхом. 

За 41-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 8 по 14 травня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 550,3 тис. т агропромислової продукції, що на 36% більше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому. 

Кількість кораблів, котрі були завантажені за цей тиждень, становила 13 одиниць, що на 2 судна більше попереднього тижня. Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують на неї. Такі обсяги, на жаль, залишаються одними серед найнижчих показників цього року. 

Найбільші обсяги експорту впродовж 41-го тижня роботи «зернового коридору» становили: 

  • кукурудза (50% експорту за цей період); 
  • пшениця (28%); 
  • ячмінь (13%). 

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Бангладеш та Туреччина), Африки (Єгипет, Судан) та Європи (Іспанія).  

Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 14 травня 2023 року вдалося експортувати 30,2 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: