НОВИНИ

Сотні тисяч українців можуть залишитися без свинини

28.10.2019 17:53
38

Один з найбільших викликів для українського свинарства – це АЧС. З 2012 року від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 – цьогоріч. Які це матиме наслідки для галузі та для споживачів свинини у ході Міжнародного Дня Свиноферми пояснила Оксана Юрченко, президент Асоціації «Свинарі України».

«Якщо ми говоримо про 2019 рік, то нині поголів’я свиноматок у промисловому секторі налічує 220 тис. голів, близько 7 тис. свиноматок у галузі знищили внаслідок африканської чуми свиней. Тобто, можна сказати, що цього року ми свій дефіцит на 3% збільшили», — зауважила Оксана Юрченко.

Загалом, починаючи від першого спалаху АЧС в країні у 2012 році, від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 — цьогоріч. Внаслідок спалахів, у промисловому секторі знищили близько 300 тис. голів.

«У випадку, якщо ці підприємства не відновлять роботу, позитивний прогноз щодо ситуації в галузі не справдився. У наслідок цього виробництво свинини у наступному році зменшиться приблизно на 25 тис. тонн. Якщо цього не компенсуватиме розвиток інших господарств, можна прогнозувати, що у наступному році 830 тис. споживачів, або населення 2-х областей, може залишитися без свинини», — додала президент АСУ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: