НОВИНИ

Розраховано окупність з вирощування ожини в Україні

26.01.2020 16:01
biznes-plan-vyrashivaniya-ezheviki

В останні роки попит на ожину в Україні розширюється, що дозволяє з упевненістю говорити про високу інвестиційну привабливість вкладення коштів в організацію її вирощування. Про це повідомляє Pro Capital Investment.

Найбільш зайняті в Україні ягідні ніші – це полуниця і малина, до них поступово підтягується і смородина. Разом з тим, початківцю ягіднику не варто відразу виходити в ці сектори ринку, оскільки доведеться розвивати бізнес в умовах високої конкуренції. Краще за все звернути увагу на менш заповнені ніші, до яких відноситься вирощування ожини.

Ожина, хоч і не така солодка як малина, володіє величезним набором корисних для організму речовин. Про це добре відомо людям, які ведуть здоровий спосіб життя і виробникам різноманітної вітамінної продукції. До того ж врожайність ожини у 2-3 вище, ніж у малини, що означає більше доходів при тих же витратах.

Розрахований аналітиками бізнес-план вирощування ожини в України передбачає організацію господарства на площі 10 га. При організації проекту з вирощування особливу увагу слід приділити виробу місця розташування, посадки і догляду за кущами, збиранню врожаю, його упакуванні та збуту. На придбання необхідної техніки буде потрібно понад 312 тис. доларів.

При цьому бізнес-план вирощування ожини розрахований на семирічний період. Перший врожай при цьому вдасться зібрати всього за дев’ять місяців, і з липня другого року почнеться продаж ягід. Згідно з розрахунками, виконаними в рамках бізнес-плану господарства по вирощуванню ожини, дисконтний період окупності вкладених в його створення коштів складе менш як 3,5 роки (40,7 місяця).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: