ВАЖЛИВО

Розораність земель в Україні досягла 80% і є найвищою у світі

28.05.2020 15:02
15-1-696x468-1

Розораність земель в Україні є найбільшою в світі і наближається до 80% сільськогосподарських угідь. Про це пише agronews.ua.

Крім надвисокої розореності земель, яка сама по собі спричиняє деградацію грунтів та зміну водного режиму, є також ерозія.

“Деградація земель, яка потужно розширюється внаслідок їх високоінтенсивного використання, а це – засолені, солонуваті, кам’янисті, ерозійні процеси внаслідок найбільшої у світі розорюваності, вирубки лісів, знищення посадок … Відновити нульовий рівень деградації земель нам уже не вдасться. Адже 1 см родючого ґрунту (гумусу) в природніх умовах відтворюється 300-400 років”, – вважає Михайло Апостол.


Основне завдання, яке повинно сьогодні стояти перед владою і суспільством, – не допустити погіршення стану родючості землі.

“Головним фактором, який визначає цінність земель, є його родючість. А ми робимо все, щоб наші чорноземи деградували, підкислювалися, засолювалися, проходили ерозійні процеси; зменшувалась кількість гумусу та корисних мікроорганізмів, які його формують; відбувалися пилові бурі; відчувався постійний дефіцит вологи. Все це приводить до опустелення та, на жаль, наближення аграрної, продовольчої, економічної кризи. Невже не ясно, кому вигідна зневоднена Україна?

Сьогодні ситуацію ще можна виправити і не допустити опустелення земель. Розпочати хоча б з висадки 1-2 мільйони дерев в рік”, – акцентує Михайло Апостол.

За даними Інституту охорони ґрунтів України 20-річні втрати гумусу в грошовому еквівалентні становлять понад 450 мільярдів гривень. А вітрова ерозія може набути катастрофічного масштабу.

Також, з за інформацією академіка-секретаря Відділення землеробства, меліорації та механізації, академіка Національної академії аграрних наук України Віктора Камінського, розораність земель в Україні досягла 56% території держави.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: