НОВИНИ

росія не допускає порт Південний до участі в зерновій ініціативі

23.05.2023 11:17
630_360_1578233246-247

обота «зернової ініціативи» поновилась, але росія в СКЦ продовжує блокувати вхідний флот на найбільш глибоководний порт «Південний». Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, пише  agronews.ua.

  • 19 травня було проінспектовано 3 судна, які йдуть на завантаження до портів «Одеса» та «Чорноморськ». В інспекції та реєстрації суден на порт «Південний» росія відмовила в односторонньому порядку і без пояснення причин. 
  • 20 травня російська делегація в СКЦ погодилась провести 7 інспекцій вхідного флоту на порти «Одеса» та «Чорноморськ», але провела лише 2. Всі заявлені на порт «Південний» росія знов викреслила як з реєстраційного списку, так і з інспекційного плану. 
  • 21 травня було заплановано лише 4 інспекції, але знов без суден на порт «Південний». 

«Таку деструктивну політику країна-агресор здійснює вже майже місяць, з 29 квітня 2023 року. Наразі в порту «Південний» понад 1,5 млн т агропродукції для 10 країн світу, зокрема Африки та Азії, має бути завантажено на 26 суден, які продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини», — йдеться в повідомленні. 

Наголошується, що порт «Південний» через брак флоту зупинено.

«Фактично росія не допускає його до участі в «зерновій ініціативі», що є черговим грубим порушенням підписаної угоди. Таким чином росія знайшла новий шлях, як зменшити ефективність «зернової угоди» і відповідно зменшити експорт на потреби світу. Адже порт «Південний» є найбільшим портом за пропускною здатністю, і його виключення суттєво вплине на зменшення експортних обсягів. росія вкотре демонструє, що для неї не існує ані норм міжнародного права, ані принципів. Країна-агресор не планує виконувати домовленості, під якими вона сама підписалась, і продовжує використовувати їжу як зброю в політиці шантажу», — наголошують у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України

У відомстві сподіваються, що партнери по угоді знайдуть рішення. В протилежному випадку «зернова ініціатива» не працюватиме на умовах підписаної всіма сторонами угоди.


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: