НОВИНИ

рф озвучила додаткові умови про продовження зернової угоди

18.10.2022 15:01
161894-uk-1128x630

Міністр інфраструктури України О. Кубраков 16 жовтня зустрівся у Спільному координаційному центрі у Стамбулі з Міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром та обговорив з ним питання продовження терміну дії зернової угоди після 19 листопада, пише agrotrend.com.ua.

Представники ООН, Туреччини та України висловили готовність продовжити дію угоди та докласти до цього максимальних зусиль, а також заявили, що не мають сумнівів, що її робота продовжиться після 22 листопада.

Українська сторона звернула увагу на необхідність прискорення огляду суден представниками Спільного координаційного центру (СКЦ), що дозволить уникнути черг при інспектуванні та збільшити обсяги поставок зерна до країн Африки, Азії та Європи. За період дії зернової угоди з портів України вийшло 345 суден, якими експортовано понад 7,7 млн т агропродукції.

Координатор Чорноморської зернової ініціативи з боку ООН Амір Махмуд Абдулла, підсумовуючи підсумки зустрічі, заявив, що сподівається не лише на продовження дії угоди, але й на її розширення. Міністр інфраструктури України О. Кубраков подякував представникам ООН, Туреччини та української команди СКЦ за плідну роботу, а Міністр оборони Туреччини Хулусі Акаром заявив, що його країна й надалі сприятиме зниженню напруженості та завершенню війни в України шляхом переговорів: «Чорноморська ініціатива показала, що напрацьована Анкарою модель може сприяти вирішенню інших складних проблем».

Нагадаємо, що 13 жовтня представник рф при ООН Г. Гатілов заявив про можливий вихід росії із зернової угоди, якщо її вимоги щодо експорту зерна та добрив до країн Африки та Азії не будуть виконані. Лист зі скаргами та новими вимогами Гатілов передав генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррешу, але публічно вони не озвучені. Представники ООН 16 жовтня в москві проводили переговори щодо продовження угоди про експорт зерна через чорноморські порти України.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: