ГОЛОВНЕ

Рада розблокувала підписання закону щодо продовження мораторію на продаж сільгоспземель

17.01.2019 16:20

Верховна Рада України на засіданні 17 січня не підтримала постанови народних депутатів Олексія Мушака та Віктора Пинзеника про скасування результатів голосування за закон про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таким чином, закон набуде чинності після його публікації.

У той же час депутати відзначили, що за період відсутності мораторію угоди з купівлі-продажу землі не проводилися, оскільки немає законопроекту про ринок землі.

“Минуло 17 днів без мораторію. Де всі ці люди, які були повинні скупити українську землю? За ці 17 днів не купили жодного гектара землі. Останні 10 років потреби в продовженні мораторію не було”, — заявив народний депутат Олексій Мушак.

“Мораторій — це велика профанація, оскільки в Земельному кодексі чітко записано, що ринок землі з’явиться після відповідного закону”, — додала нардеп Олена Сотник.

“Три роки тому, коли ми продовжували мораторій, ми писали, що в першому півріччі уряд повинен розробити законопроект про ринок землі. В минулому році ми створили робочу групу на базі аграрного комітету і розробляємо даний законопроект. Я розраховую, що в квітні ми надамо цей закон на обговорення і потім передамо його в парламент”, — зазначив нардеп Олександр Бакуменко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: