НОВИНИ

Експорт продукції в ЄС перевірятиметься не тільки на вміст хлорпірифос

19.04.2020 09:02
201

При експорті продукції до ЄС перевіряється не тільки хлорпірифос на відповідність вмісту максимально дозволених залишків відповідно до Регламенту ЄС, а й інші активні речовини. Про це розповів радник президента «Української Зернової Асоціація» (УЗА) з кормової та харчової безпеки Вадим Турянчик в коментарі Latifundist.com.

«Тому, я б настійно рекомендував виробникам сільськогосподарської продукції, постачальникам, перед поставкою продукції для переробки або в порти, щоб уникнути можливих ризиків відмов у прийомі продукції за показником «пестициди», ознайомитися з максимально дозволеними залишками відповідно до Регламенту ЄС №396 / 2005 і активними речовинами, зареєстрованими і дозволеними до використання на території ЄС відповідно до Регламенту ЄС №1107 / 2009», – прокоментував Вадим Турянчик.

Він зазначив, що новий документ щодо перегляду встановлених максимально дозволених рівнів залишків пестицидів хлорпірифос і хлорпірифос-метилу в зернових і олійних культурах планується прийняти в липні 2020 р. Новий Регламент ЄС планують ввести в дію через 3 місяці з дати прийняття – в жовтні 2020 р.  А це означає, що для сировини і продукції виробленої з нового врожаю олійних і зернових в Україні для експорту в ЄС буде діяти ліміт 0,01 мг / кг (ppm).

Вадим Турянчик вказав, що все більше експортерів звертаються до виробників і своїм постачальникам сировини обмежити або взагалі відмовитися від використання препаратів до складу яких входить діючі речовина хлорпірифос і хлорпірифос-метил при вирощуванні і зберіганні продукції.

«Варто зазначити, що будь-яка нотифікація з боку ЄС чи RASFF (Rapid Alert System for Food and Feed) за невідповідність сировини або продукції встановленим показникам безпеки (пестициди, діоксини або будь-які інші забруднюючі речовини) – це репутація країни в цілому, а не тільки конкретного виробника або постачальника і втрати можуть бути набагато більшими», – резюмував експерт.

Нагадаємо, заборону ЄС використовувати хлорпірифос в АПК обговорять у СОТ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: