НОВИНИ

Профілактика, лікування, захист:обираємо майбутній фунгіцид для соняшника та сої

16.05.2023 09:01
Soybean Field

В Україні триває посівна кампанія соняшника та сої. Зважаючи на погодні особливості весняного періоду, фахівці компанії  Ukravit наголошують на необхідності надійного майбутнього фунгіцидного захисту цих культур: адже найменша недбалість в цьому питанні може спричинити значні якісні та кількісні втрати майбутньої врожайності.

«Як показує поточна посівна кампанія, в агросезоні – 2023 велика кількість аграріїв переорієнтувалася на вирощування олійних культур, зокрема соняшника та сої, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – По-перше, ці культури мають вищу маржинальність, по-друге, є експортоорієнтованими, а отже, прибутковішими; нарешті, їх дешевше і легше зберігати, тож аграрій може заощадити на цій статті виробничих витрат. Щоб соя та соняшник виправдали покладені на них сподівання, їм необхідно створити максимально сприятливе середовище для росту та розвитку впродовж вегетації, в тому числі забезпечити ефективний захист від хвороб. Між тим, гідротермічні умови нинішньої весни є досить сприятливими для розвитку та поширення численних хвороб цих культур. Тому після завершення дії фунгіцидного протруйника посіви потребуватимуть обробок проти комплексу шкодочинних хвороб. Й завдання аграрія – зреагувати своєчасно і не дати хворобам шансу знизити майбутню врожайність».

Для захисту посівів соняшника та сої від широкого спектра хвороб експерт рекомендує обрати фунгіцид Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафол, 125 г/л). За рахунок поєднання діючих речовин системної дії він забезпечує високу ефективність проти комплексу патогенів. Карбендазим у його складі блокує поділ ядра патогенів через зв’язування діючої речовини із бета-тубуліном, за рахунок якого формуються мікротрубочки. А флутриафол – це інгібітор ергостеролу, основного стерину, необхідного для будівництва клітинних стінок грибів.

Дезарал Екстра володіє профілактичними та лікувальними властивостями, тож може застосовуватись як превентивно, за сприятливих для поширення хвороб умов, так і куративно, якщо рослини вже уражені. В посівах соняшника фунгіцид контролює фомоз, фомопсидоз, альтернаріоз, іржу, септоріоз, борошнисту росу, склеротиніоз. На сої він ефективно справляється з борошнистою росою, іржею, антракнозом, септоріозом. Препарат забезпечує одночасно виражений «стоп-ефект» і пролонговану захисну дію. Тож за своєчасно проведених захисних заходів соняшник та соя будуть надійно захищені від інфікування небезпечними хворобами та їх негативних наслідків.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: