ВАЖЛИВО

Польські виробники запропонували варіант допуску українського цукру на ринок ЄС

15.03.2024 14:17
60490a5e1b9a1_1200x900

Євросоюз має подумати про скорочення надходжень на європейський ринок цукру з третіх країн, що б дало можливість імпорту цього продукту з України. Таку думку висловив директор Національної асоціації виробників цукрових буряків Польщі Рафал Страхота, повідомляє Інтерфакс-Україна, пише  agronews.ua.

«Європейський Союз відкрив ринок цукру останніми роками і підписав низку торговельних угод з різними третіми країнами. Я знаю, що це складно, але якби ми скоротили доступ на ринок Євросоюзу хоча б на десять відсотків, для українського цукру було б достатньо місця, і водночас це не зруйнувало б ринку ЄС», – сказав він.

При цьому Р. Страхота нагадав, що в Європейській комісії розробляють постанову про захисні заходи, яка передбачає введення ліміту на імпорт цукру з України з урахуванням експортних даних, які базуються на 2022-2023 роках. Якщо брати ці дані, за підрахунками експерта, Україні буде дозволено постачати до Польщі 320 тис. тонн цукру за рік.

«Це надто багато. Ми побоюємося, що з України може надійти багато цукру. Він є на складах, і фактично його ще залишилося близько 600 тис. тонн, які легко можуть потрапити до Євросоюзу», – констатував він, додавши, що лише за перші три місяці поточного сезону до ЄС надійшло близько 200 тис. тонн цукру з України.


Перегляди: 250
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: