НОВИНИ

Польща спростила перетин кордону для українських вантажів із зерновими

18.05.2022 14:27
експорт-пшениці-1-1024x710

16 травня у Варшаві міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та віцепрем’єр-міністр, міністр сільського господарства та розвитку сільських районів Польщі Генрік Ковальчик підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо спрощення експорту українського зерна. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України, пише agronews.ua.

У спільній заяві сторони зафіксували, зокрема:

  • перегляд польською стороною вимог до ветеринарного контролю транзитних вантажів із зерном з України, що забезпечить можливість здійснення транзиту зерна у всіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України;
  • забезпечення можливості транзиту зернових на прикордонних інспекційних постах Верхрата – Рава Руська, Медика – Шегіні, Кросьценко – Смільниця;
  • збільшення кількості польських ветеринарних інспекторів на призначених прикордонних інспекційних постах до 19 осіб; роботу польських інспекторів у режимі 24/7 у найбільш завантажених пунктах.

«У спільній заяві ми з польською стороною закріпили результати нашої кількатижневої роботи. Заходи, передбачені заявою, дозволять значно спростити перетин кордону наших вантажів із зерновими та, відповідно, пришвидшити і збільшити обсяги експорту, що є пріоритетом у роботі Мінагрополітики в цей час», – зазначив М. Сольський.

Також на зустрічі окрема увага була приділена вирішенню питання транзиту через Польщу українських товарів тваринного походження категорій, які не авторизовані відповідно вимог ЄС (свинина, яловичина, баранина тощо). Компетентні органи двох країн мають напрацювати механізм безпечного та ефективного контролю за транзитом таких вантажів, а також отримати погодження Єврокомісії.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: