НОВИНИ

Погода негативно впливає на перезимівлю озимини

24.12.2019 18:58
c7f0bcde424ab2b54deaf53ab9ccbbbd

Загроза пошкоджень посівів сільськогосподарських культур залишається істотною, а проведення дератизаційних заходів актуальною. На переважній більшості території країни погодно-кліматичні умови (аномально теплі температурні показники, дощі різної інтенсивності, тумани) негативно впливають на стан перезимівлі озимих культур, проте задовільні для розвитку шкідливих об’єктів.

Через вищезазначені умови відмічається подальший розвиток, розселення і шкідливість мишоподібних гризунів на посівах озимих зернових та ріпаку, на площах під багаторічними травами.

Ними заселено 14-70% площ озимини, де на одному гектарі угіддя нараховується 1-4, макс. до 5 жилих колоній (осередки Закарпатської обл.) на окремих посівах після соняшнику.

У 100% заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях виявляють 3-6, в осередках Івано-Франківської, Київської, Львівської, Херсонської областей – 8-10 жилих колоній на гектарі.

«У закритих стаціях мишоподібні гризуни знайдені повсюди. В зерносховищах процент попадання в пастки становить 1%, в продовольчих складах – 2%. По видовому складу переважає миша хатня. Боротьба з гризунами в закритих стаціях проводиться пастковим методом, природними ворогами та розкладанням отруєних принад», – йдеться в повідомленні.

Винищувальні роботи, які тривають повсюди, з використанням родентицидних принад забезпечують загибель до 70-92% гризунів.

Втім, загроза пошкоджень посівів сільськогосподарських культур залишається істотною, а проведення дератизаційних заходів актуальною.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: