НОВИНИ

PepsiCo та Mars внесли до переліку спонсорів війни

04.09.2023 19:19
rus-war-655

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло дві провідні харчові корпорації PepsiCo та Mars до переліку міжнародних спонсорів війни. Попри заяви про скорочення свого бізнесу, припинення рекламної діяльності та виробництва своєї продукції, вони продовжують працювати в рф, сплачуючи значні податки до її бюджету, тим самим підтримують економіку країни-агресорки, говориться у повідомленні НАЗК, пише agronews.ua.

Зазначається, що PepsiCo виробляє прохолоджувальні напої, соки, чипси, закуски, молочні продукти та інші продукти харчування під основними марками Chester’s, Chipsy, Lay’s, Mirinda, Pasta Roni, Pepsi, Propel, Sandora, 7up, Simba, Snack a Jacks, Sonric’s, Tropicana, «Агуша», «Чудо», «Слов’яночка», «Садочок», «Сандорик», «Машенька» тощо.

«PepsiCo збільшила свої доходи в рф у перший рік повномасштабного вторгнення. Так, виторг ТОВ «ПЕПСИКО ХОЛДИНГС» за 2022 рік виріс до $ 2,59 млрд (або 176,5 млрд руб.) зокрема, чистий прибуток виріс на 333% (до $ 525 млн) порівняно з 2021 роком. Податків до бюджету рф було сплачено на понад $115 млн (або 8,29 млрд руб.).

У березні 2022 року компанія заявила про припинення рекламної діяльності та виробництва напоїв у росії у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну. Проте у серпні 2022 року виробництво напоїв 7Up та Mirinda під брендами Evervess та Frustyle відновилося. У березні 2023 року відновилося виробництво напою Pepsi під брендами Evervess (вищий ціновий сегмент) та «Любимый» (нижчий ціновий сегмент). Крім того, PepsiCo запустила в країні новий бренд лимонаду під назвою «российский подарок» на заміну попереднім продуктам. Компанія також продовжує виробництво та дистрибуцію інших товарів: чипси, снеки та молочні продукти. За інформацією зі ЗМІ, чипси Lay’s компанії PepsiCo були знайдені в харчових пайках російських солдатів», — пояснюють рішення у відомстві.

Крім того, на кар’єрній сторінці компанії перелічено понад 580 відкритих вакансій в рф. 

Компанія Mars також виробляє харчові продукти, відома шоколадними батончиками, але виробляє й корми для домашніх тварин, жувальні гумки, напої, їжу швидкого приготування, консервовані соуси. Основні торгові марки — Mars, Snickers, Milky Way, Twix, Bounty, M&M’s, Whiskas, Pedigree, Uncle Ben’s. Також корпорації належить серія торгових марок Wrigley.

«Компанія обіцяла скоротити бізнес на території рф після початку повномасштабної агресії… Проте фабрики продовжують працювати в росії зі збільшенням доходів у 2022 році порівняно з 2021 роком. Виторг ТОВ «Марс» за 2022 рік виріс до $2,45 млрд (або 176,5 млрд руб.), чистий прибуток виріс на 59% — до $377 млн (або 27,2 млрд руб.), податків сплачено до бюджету рф на понад $93 млн (або 6,76 млрд руб.)», — додають у НАЗК.

На сайті з пошуку персоналу російська філія компанії ТОВ «Марс», як і  PepsiCo, публікує оголошення про набір нового персоналу (понад 100 актуальних вакансій).

«Варто зазначити, що, сплачуючи податки, іноземні компанії допомагають російській економіці, зокрема це стосується нещодавно введенного воєнного податку на додану вартість та податку на прибуток. Все це в результаті впливає на спроможність росії вести проти України», — підсумовують у відомстві.Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: