НОВИНИ

Ціни на яблука побили рекорд

30.08.2023 08:16
yabloka-696x391

В Україні відбувається щось незрозуміле із цінами на яблука. Такими високими, як цього літа, вони ще не були. І зараз, хоч у продаж уже пішли яблука нового врожаю, цінники в магазинах, як і раніше, відлякують покупців. Але невдовзі все має змінитися. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Нинішнього року ціни на яблука побили всі рекорди. Після того, як усю зиму найпопулярніший український фрукт продавався за прийнятною ціною, навесні його вартість різко почала зростати. А на початку літа яблука перетворилися на дорогу екзотику. Покупці здивовано вивчали цінники і відходили від полиць з яблуками, віддаючи перевагу більш доступним фруктам.

Не змінилася ситуація і з початком ягідного сезону. Полуничний, черешневий, а потім і персиковий сезони не могли збити ціну на яблука. Вона незмінно залишалася високою.

Нині у продажу вже почали з’являтися ранні та середні сорти яблук цьогорічного врожаю. Вони трохи знизили цифри у цінниках, проте вартість яблук все ще залишається невиправдано високою. Але все ж таки, найближчим часом вона повинна швидко піти на спад.

“І зараз яблука нового сезону продають дорого, хоча вони ще не мають належного стиглості, та й великої пропозиції ще немає. І взагалі, такі високі ціни та недозріле яблуко на полицях мають викликати пробку на ринку, ціни мають піти вниз, а попит – знизитися”, – пише в авторській колонці журналу “Садівництво по-українськи” керівник компанії USPA Fruit Володимир Гуржій.

При цьому експерт зазначає, що заздалегідь передбачити, як поведуться ціни на яблука у більш віддаленій перспективі, дуже непросто. Як показує його досвід, іноді ціна в період збирання врожаю виявляється вищою, ніж навесні. Хоча за логікою має бути інакше.

“Буває, що навесні ціни нижчі, ніж виробники могли отримати під час збору, звичайно, якщо рахувати правильно та враховувати всі витрати”, – підсумував експерт.Перегляди: 62
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: