НОВИНИ

Озимі культури припинили свою вегетацію: наслідки

17.12.2021 10:34
59b5da698faddc1_1000x600

Протягом першої декади грудня вегетація озимих культур на більшій частині території України фактично припинилася, йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру. Про це повідомляє apk-inform.com, пише agronews.ua.

Так, на початку декади в результаті зниження середньодобової температури повітря до негативних значень на полях західних, Житомирської, Чернігівської, Сумської та Черкаської областей було відзначено остаточне припинення вегетації озимих культур, — уточнили спеціалісти.

Протягом декади повільні ростові процеси на посівах озимих відзначалися в південних і місцями центральних областях України, тоді як на решті території країни активні ростові процеси припинилися.

«Загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур не спостерігалося. У найхолодніші дні мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур і багаторічних трав (3 см) місцями у Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях знижувалася до мінус 3-5°С, на решті території країни — до мінус 2° — плюс 1°С, що значно вище за критичну температуру вимерзання, яка, за розрахунками агрометеорологов, становила: озимої пшениці — мінус 12-18°С, озимого жита — 15-17°С, озимого ячменю — мінус 10-12°С», — йдеться в огляді.

Читайте також: Близько 63% українців вважають реформу децентралізації потрібною.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: