АНАЛІТИКА

Озвучено, як зміняться ціни на зерно із відкриттям українських портів

30.07.2022 07:07
germaniya-vyvezet-pshenicu-zerno

В Мінагрополітики вважають, що з відкриттям українських портів ціни на зернові в Україні можуть зрости, тоді як на глобальному – знизитись. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час брифінгу «Безпечне транспортування зерна та продовольства через морські порти України», пише agronews.ua.

«Наразі важко спрогнозувати, як поведуть себе ціни на ринках. Але, припускаю, з відновленням українського експорту ціни на глобальному рівні зменшаться. Водночас в Україні, очевидно, це буде зустрічний рух: ціна зерна в порту для вітчизняних аграріїв підвищуватиметься за рахунок збільшення попиту з боку зернотрейдерів. У будь-якому випадку, зменшення ціни логістики підвищить дохідність агровиробників», – сказав він.

Сольський зазначив, що сьогодні ціна кукурудзи в румунському порту становить 340-350 дол. за тонну, при цьому український фермер з цієї суми отримує лише 160 дол. за тонну, решту він витрачає на ускладнену логістику.

Раніше такої різниці не було. Наприклад, у минулі роки, коли здійснювалися морські перевезення, український фермер отримував 80% вартості тонни свого збіжжя. Зараз — близько 20%, саме через збільшення логістичних витрат на перевезення зерна суходолом та річками. Тож зі зменшенням витрат на логістику рентабельність зернового виробництва збільшуватиметься», – сказав Сольський.

Міністр вважає, що є низка факторів, які сприятимуть зростанню світових цін на зерно: відкриття українських портів, засуха в Європ та намагання країн-імпортерів зробити більші запаси зерна.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: