НОВИНИ

Озвучено причини подорожчання соєвої та соняшникової олії

28.08.2021 14:05
Олія-920x633

В степовій зоні України почалися соняшникові жнива, однак тривале подорожчання пальмової олії підтримує ціни на соєву та соняшникову олії. Завдяки цьому закупівельні ціни на соняшник в Україні на початку сезону залишаються на високому рівні. Про це повідомляє agrotrend, пише agronews.ua.

Жовтневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії після падіння минулого тижня з понеділка зросли на 3,6% до 1047 $/т, хоча два тижні тому вони сягали 1075 $/т. Попри високі серпневі показники виробництва та експорту, ціни зростають завдяки зниженню Індією імпортного мита.

За даними торгівельної асоціації SSPOMA, з 1 по 25 серпня виробництво пальмової олії в Малайзії виросло у порівнянні з аналогічним періодом липня на 8,5% внаслідок вищої врожайності. Водночас експорт за цей же період знизився, за даними сюрвейєрів, на 12–13%, що може розвернути ціни донизу, якщо така тенденція збережеться.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 3,3% до 1305 $/т під тиском зниження цін на сою та песимістичних настроїв ринків через теракти в Кабулі.

На біржі в Даляні котирування на пальмову олію зросли на 0,6% до 1286 $/т, а на соєву — на 0,5% до 1413 $/т.

В Україні ціни на соняшникову олію залишаються на рівні 1280–1330 $/т FOB для поставок у вересні-листопаді, проте попитом користуються поставки з пізнішими термінами.

Завдяки високому рівню цін на соняшникову олію закупівельні ціни на соняшник на старті сезону сягають 15,5–16 тис. грн/т з доставкою на завод, а за швидкі поставки окремі покупці готові платити до 16500 грн/т.

Опади, що пройшли на всій території України та триватимуть ще тиждень, затримають збирання соняшника на півдні, що підтримає ціни на перші поставки на високому рівні. Але по мірі збільшення пропозицій ціни можуть знизитися.

Нагадаємо, що закупівельні ціни на зерно значно змінилися.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: