НОВИНИ

Озвучено правила, як знищувати протруєне насіння

05.03.2021 14:43
ripak-nasinya-ryka-4903

У будь-якого суб’єкта господарювання можлива наявність насіння, яке втратило свої сортові та посівні якості, оброблене хімічними засобами захисту рослин і відповідно не може бути використане на продовольчі та кормові цілі. Як правильно знищити непридатне до використання протруєне насіння, нагадали у ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, пише agronews.ua.

Згідно зі ст.-17 Закону України «Про насіння та садивний матеріал», непридатні до використання насіння та садивний матеріал, знищуються під наглядом посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику щодо державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, коштом власника.

Так, Міністерство аграрної політики і продовольства України своїм наказом №613 від 20.12.2018 року затвердило відповідний порядок знищення непридатного насіння, згідно з яким його власник направляє заяву до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби з проханням направити посадову особу, яка здійснює державний нагляд (контроль) у сфері насінництва та розсадництва для нагляду за знищенням.

Насіння та/або садивний матеріал знищують шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної та іншої обробки відповідно до вимог нормативних документів під наглядом інспектора Держпродспоживслужби, який до початку знищення повинен:

???? детально вивчити документальне оформлення обставин виникнення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях;

???? здійснити огляд та візуально оцінити стан насіння та/або садивного матеріалу, за яким ініційовано знищення;

???? провести зважування насіння та/або здійснити перерахунок садивного матеріалу, за яким ініційовано знищення;

???? перевірити задокументовані показники та порівняти їх з інформацією, зазначеною у сертифікатах, що засвідчують сортові та посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу;

???? при необхідності отримати додаткову інформацію про насіння та/або садивний матеріал, яке заплановано знищити.

Після детального аналізу вищевикладених обставин інспектор визначає спосіб знищення насіння та/або садивного матеріалу та встановлює можливість самостійного знищення насіння власником насіння за місцем його зберігання або необхідність  направлення його на знищення до підприємства, яке відповідає вимогам статті 19 Закону України «Про утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

У триденний строк після отримання заяви від власника насіння інспектор повідомляє місцеву державну адміністрацію або орган місцевого самоврядування, на території якої (якого) заплановано здійснення знищення насіння та/або садивного матеріалу, про час та місце знищення. Інспектор зобов’язаний  проводити відеофіксацію знищення насіння.

За фактом знищення насіння та/або садивного матеріалу інспектор складає акт знищення насіння у чотирьох примірниках.


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: