НОВИНИ

Озвучено поради, як уберегти картоплю від колорадського жука

16.04.2024 19:20
14

Для отримання щедрого врожаю картоплі, потрібно обробити її перед посадкою від колорадського жука та інших шкідливих комах й хвороб. Про це повідомляє Книга порад, пише agronews.ua.

Частіше за все картопля страждає від фітофторозу, парші, сухої та кальцієвої гнилі, фузаріозу й альтернаріозу. Потрібно надати картоплі захист від цих хвороб. В іншому випадку врожай буде маленьким, а ґрунт та інші культури — отруйними.

Обробити картоплю можна декількома варіантами розчинів.

  • Розчин марганцівки — на 10 літрів води 5 грамів препарату. Проведіть обприскування.
  • Розчин часнику — на 10 літрів води 1 кг продукту. Залиште настоюватися протягом кількох годин та обприскайте бульби за 3 години до посадки.
  • Дігтярне мило — на 1 літрів води 40 грамів мила. Процідіть та проведіть обприскування.
  • Розчин мідного купоросу, марганцівки та борної кислоти — на 10 літрів води 1 ч. л. купоросу, 0,5 ч. л. марганцівки та 4 ст. л. борної кислоти. Обприскайте картоплю.
  • Попіл — на 10 літрів води 1 кг попелу, перемішайте, покладіть в розчин картоплю, просушіть та висаджуйте.

Проти колорадського жука обробіть картоплю перед посадкою. Найефективнішим препаратом є інсектицид, бо він має тривалу дію. Народні засоби не такі ефективні, але не завдають шкоди ґрунту та іншим рослинам.

Березовий дьоготь. Для приготування розчину знадобиться 30 грамів дьогтю та 4-5 літрів води. Занурте картоплю в розчин перед посадкою.

Нашатирний спирт. Змішайте 10 мл спирту з 10 літрів води. Покладіть бульбу в розчин, а потім можна приступати до посадки.

Цибулеве лушпиння. Покладіть по жмені лушпиння, а лунки перед посадкою.

Настій з часнику або попелу. Це універсальний засіб, який допоможе в боротьбі з хворобами та шкідниками.Перегляди: 195
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: