НОВИНИ

Озвучено поради, як підвищити врожайність малини

16.02.2024 19:20
8

Хочете знімати врожай малини відрами та насолоджуватися солодкими, великими, соковитими та ароматними ягодами? Тоді малині потрібно облаштувати максимально можливо комфортні умови життя, в яких вона почуватиметься чудово, цвістиме, зав’язуватиме велику кількість ягід, які не висихатимуть, дрібнітимуть і втрачатимуть смак і аромат. Про це повідомляє UkrMedia, пише agronews.ua.

Малина любить укрите коріння. Вона чудово почувається і добре плодоносить, коли ґрунт навколо кущів укритий сіном, перегноєм, зрізаною зеленню травою. Тому завжди намагайтеся закласти коріння кропивою, зрізаними люпинами, компостом. Мова звичайно ж не йде про чагарники бур’янів, це не зовсім те укриття для малини. А ось органіка — так!

Малина вимоглива до вологи. Укриття, про яке йшлося вище, якраз допомагає зберегти вологу в ґрунті. В умовах сухого ґрунту малина виростає дрібна та суха, листя жовтіє, сохне і опадає. Якщо ви не займаєтеся поливами кущів і дерев у саду, для малини рекомендується все ж таки зробити виняток. Вона дуже любить воду, особливо важливий достаток води під час дозрівання ягід. Якщо хочете отримати великі та соковиті ягоди, обов’язково хоча б пару разів за час їхнього дозрівання полийте малинник.

Малина дуже любить підживлення органікою. Це ще одна причина, через яку вкривають ґрунт навколо чагарників зеленню або компостом. Мінеральні добрива малині теж не завадять, але саме на органіку вона найкраще відгукується. Тому при можливості завжди потрібно надавати перевагу посліду, попелу, компосту, настоям трав. До речі, поливати малину влітку можна не звичайною водою, а тим же кропив’яним настоєм: він дає калій і азот, які потрібні для пишної зелені та рясного плодоношення.

Малина любить сонячні містечка. Не пряме сонце звичайно, але гарний достаток світла. Вона і в природі росте найчастіше на сонячних містечках або у півтіні: на узліссях, біля доріг. Саме на сонці малина виростає великою та солодкою, та й дозріває швидше. Тому малині краще виділяти сонячний куточок.

І ще один момент догляду, який також впливає на врожайність чагарнику, — це його обрізання. Якщо регулярно не зрізати старі та хворі пагони, не вирізати поросль, малина згодом зовсім подрібніє, буде сухою, несмачною, не такою запашною. Вона швидко розростатиметься, густітиме, а не плодоноситиме. В обмежених умовах вона роститиме міцні пагони, що добре плодять, буде рясно цвісти і зав’язувати ягідки, давати багаті врожаї.Перегляди: 1894
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: