НОВИНИ

Озвучено оновлені ціни на мед

28.08.2021 10:34
med-med-banka-banochka-lozhka

В Україні через дощі й холодні ночі в травні-червні пасічники зібрали менше акацієвого та липового, тому мед нового врожаю подорожчав на 20%. Про це повідомляє gazeta.ua, пише agronews.ua.

«Сезон у цьому році дуже тяжкий. Ніби й погодні умови нормальні, але щодо отримання меду окремих сортів пройшов не зовсім вдало. Біла акація, хоч і цвіла гарно, та не в кожній області виділяла нектар. На Полтавщині у цей період були дощі й холодні ночі. Хто виїхав у Канів чи під Світлогірське, то там хоч трішки взяли, але все одно дуже мало. Десь кілограмів по 6-7 з бджолиної сім’ї у середньому зібрали. Далі з надією переїхали в ліс на липу, але в Полтавській області, на жаль, і липа нічого майже не дала. Тому травневий мед, був із ароматом білої акації, липи і різнотрав’я. Непогано в цьому році коріандровий мед отримали і різнотрав’я з соняшником», – розповіла голова громадської спілки «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук.

Зазначається, що найбільше по Україні зібрали соняшникового меду – по 15 кг з бджолиної сім’ї. У Луганській і Донецькій областях пасічники отримали по 10 кг акацієвого меду із бджолосім’ї. У Харківській – меду з липи. В середньому, по 12 кг з бджолосім’ї.

«Цього року загалом в Україні зібрали на 20-30% менше меду, ніж торік. Ціна зросла відсотків на 20 проти минулого року», – додала голова громадської спілки.

Також інформується, що у Полтаві мед із різнотрав’я з соняшником продають по 120-150 грн/л. Коріандровий і гречаний – 300 грн/л і 350 грн/л відповідно. Мед із білої акації коштує 200-250 грн за пів літра.

Нагадаємо, що вчені створили незвичайний засіб проти попелиці.Перегляди: 16
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: