НОВИНИ

Вчені створили незвичайний засіб проти попелиці

27.08.2021 19:35
tlyakakborotsyastleysredstvoottli_D5739725

Шкідливі комахи, такі як попелиця, докучають повсюдно. Від навали попелиці страждають і сільгоспугіддя, і ділянки садівників-городників. До того ж, комахи шкідники все частіше виробляють стійкість до хімічних інсектицидів. Про це повідомляє agrarii-razom, пише agronews.ua.

Американські вчені вирішили обдурити тлю за допомогою “страхітливого” для неї аромату сонечка.

Сонечка, як відомо, люблять закусити попелиць, чому і вважаються одними з найкорисніших ентомофагів. Дослідження вчених Пенсільванського університету показали, що попелиця та інші травоїдні комахи будуть триматися подалі від полів і садів, якщо вони відчувають запах хижаків поблизу. Наприклад, аромат, що виходить від сонечок, не тільки уповільнює темпи розмноження попелиці, але і зменшує їх здатності відрощувати крила.

“Комахи покладаються на нюхові сигнали, щоб знайти їжу, партнерів і місця для життя, так що використовувати певні запахи, це прекрасна можливість для управління поведінкою шкідливих комах», – говорить Джессіка Кансман, доктор філософії, яка представила проект зі створення духів «анти-попелиця» на осінньому засіданні Американського хімічного товариства (ACS).

Коли вчені вирішили визначити, чи дійсно нюхові сигнали, що надходять від сонечок, ефективні, вони почали з визначення і вилучення летких запахів живих сонечок за допомогою газової хроматографії – метод розділяє і дозволяє ідентифікувати окремі компоненти запаху сонечок.

Далі, для перевірки реакції попелиці, вчені підключили антени живих шкідників до електроантенограми (EAG) і піддали їх впливу кожного окремого запаху, видаваного хижаком, щоб побачити, які сполуки вони виявляють.

Сила реакції попелиці була виміряна на основі сигналу, отриманого машиною EAG. З багатьох сполук, що виділяються сонечками, попелиця найбільш сильно відреагувала на метоксипіразини, такі як ізопропілметоксипіразин, ізобутилметоксипіразин і втор-бутилметоксипіразин.

Після ідентифікації сполук команда дослідників приступила до створення спеціальної суміші запахів, яку можна використовувати в дифузорі ефірного масла для стійкого поширення аромату в саду або в поле. Крім запланованих польових випробувань вчені також співпрацюють з виробничою компанією, щоб розробити спеціальні дифузори для комерційного використання як фермерами, так і приватними садівниками.

Нагадаємо, що стало відомо, які продукти суттєво подорожчають восени.Перегляди: 34
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: