НОВИНИ

Оприлюднено перелік країн, з якими Україна підпише угоду про зону вільної торгівлі

22.12.2020 12:32
kargo2

Станом на 22 грудня 2020 року підписана і вже ратифікована Україною та майже ратифікована Великою Британією історична угода про стратегічне партнерство і зону вільної торгівлі з цією країною. Також завершені всі процедури щодо Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, заявив Міністр закордонних справ України Дмитра Кулеби в рамках Конференції керівників закордонних дипломатичних установ 2020. Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

Зо́на в́ільної торгі́влі (Free trade area) (ЗВТ) — тип міжнародної інтеграції, при якій в країнах-учасниках скасовуються митні збори і податки, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі згідно з міжнародним договором.

Це більш глибокий тип інтеграції, ніж преференційні угоди. За кожною країною-учасницею зберігається право на самостійне і незалежне визначення режиму торгівлі по відношенню до третіх країн. У більшості випадків умови зони вільної торгівлі поширюються на всі товари крім продуктів сільського господарства.

“Якщо угода про ЗВТ регулює виключно або переважно умови міжнародної торгівлі, така інтеграція називається «неглибокою» і цікавить переважно країни, що розвиваються, оскільки зниження ввізних мит на їхню продукцію до розвинених ринків вже саме по собі є значним стимулом для малих відкритих економік. Натомість, розвинені країни та блоки країн надають перевагу «поглибленій інтеграції», за якої зниження та скасування ввізних мит для країн, що розвиваються, є швидше винагородою за покращення інвестиційних умов та захисту прав інтелектуальної власності”, – пояснює Марина Хорунжа, директорка Центру аналітики зовнішньої торгівлі Trade+ при Київській школі економіки.

Прикладом «поглибленої» ЗВТ є угода про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (ПВ ЗВТ), оскільки окрім двостороннього зниження або скасування ввізних мит передбачає поступову гармонізацію українських законодавства, стандартів та процесів з відповідними регулюваннями ЄС

Нагадаємо, стали відомі запаси зернових та бобових культур в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: