НОВИНИ

Оприлюднено оновлений прогноз світового виробництва пшениці – звіт USDA

10.04.2021 14:08
Untitled-1-Recovered-143 (1)

Учасники пшеничного ринку в останні кілька місяців були виключно спостерігачами під час виходу звітів USDA, оскільки світові баланси пшениці змінювалися мінімально і ціни в більшій мірі реагували на зміни на сусідніх ринках зернових та олійних культур. Про це повідомляють аналітики Barva, пише  agronews.ua.


Квітневий звіт також не приніс несподіванок для пшеничних гравців – світове виробництво за прогнозом складе 776.5 млн тонн, що тільки трохи нижче показника минулого місяця. При цьому варто відзначити зростання світового експортну з 197.7 млн тонн до 198.9 млн тонн.

Зростання експортного потенціалу до 27.5 млн тонн (+0.5 млн тонн) прогнозується для ЄС, хоча враховуючи поточний низький імпортний попит на старий врожай, такі очікування можуть не виправдатись. У такому випадку на кінець сезону пшеничні баланси ЄС можуть показати зростання кінцевих залишків та внутрішнього споживання (у тому числі на корми), адже цьогорічне скорочення імпорту кукурудзи потребує переходу на інші культури і тут власна пшениця та ячмінь дають можливість покрити частково внутрішній попит.

Крім цього, достатньо відчутно були переглянуті кінцеві світові залишки – з 301.0 млн тонн до 295.5 млн тонн. Такі коригування відбулися виключно завдяки Китаю – для Піднебесної показник кінцевих залишків пшениці аналітики відомства скоротили з 150.4 до 145.4 млн тонн. Не можна сказати, що ринок очікував на такі коригування (враховуючи закритість країни, по Китаю дуже важко щось прогнозувати), проте вони виявилися цілком очевидними, адже ми не одноразово з вами спостерігали за продажами пшениці на внутрішніх аукціонах, які були покликані загасити внутрішній дефіцит.

photo_2021-04-10_13-28-17

Якщо пройтися по країнах, то крім Китаю зміни в кінцевих залишках бачимо для США, проте у даному випадку навпаки у бік збільшення – з 22.7 млн тонн прогнозованих у березні до 23.2 млн тонн у квітні. Кволий імпортний попит дається в знаки. Для Росії показник кінцевих залишків поки незначно скоротили, піднявши при цьому потенціал експорту за результатами сезону 2020/21 до 39,5 млн тонн.

Нагадаємо, що локальні гравці ринку менш оптимістичні з даного приводу і схиляються в більшій мірі до того, що РФ відвантажить близько 38 млн тонн.

Що стосується України, то і тут не було сюрпризів – всі балансові показники залишилися без змін, хоча учасники українського ринку не вірять у експорт на рівні 17.5 млн тонн.

Діапазон очікувань знаходиться в межах 15.5-16.5 млн тонн. Станом на сьогодні експортовано 14.5 млн тонн. Відповідно це наштовхує на думку про те, якщо ж в найближчі тижні ми не побачимо достатнього рівня попиту як на українську, так і на російську та європейську зернову, нереалізований експортний потенціал ляже у перехідні залишки наступного сезону, що, з врахуванням поточних прогнозів по виробництву, тиснутиме на ринок.

Підводячи підусумок можна сказати, що звіт для пшениці вийшов нейтральним (навіть з врахуванням зниження кінцевих залишків для Китаю), проте зміни в балансах по кукурудзі все ж матимуть вплив і на ринок пшениці в тому числі.

Нагадаємо, в Україні рекордно впали ціни на пшеницю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: