НОВИНИ

Оприлюднено місце України в світовому рейтингу ефективності агровиробництва

05.03.2020 09:32
DJI agras.1140x600

Велика кількість українських малих сільськогосподарських господарств впроваджують сучасні технології самі, без допомоги IT-компаній. Особливо це стосується садів, ягідників. Багато хто має своїх інженерів. Малі виробники є рушіями технологій в агросекторі, бо у них є час та можливість поекспериментувати. Про це в ефірі AgroFM розповів Юрій Петрук, засновник AgTech Ukraine.

«Агрохолдингам відразу треба розуміти, що впроваджувати, яка ефективність цього інструменту, як швидко він окупиться», — говорить Петрук.

Натомість малий виробник може купити п’ять датчиків і порівняти в польових умовах, який із них буде найточнішим та доцільнішим з точки зору співвідношення ціни та якості.

Але великі IT-компанії уже зрозуміли, що агробізнес — це велика ніша, і починають придумувати для нього різні продуктові рішення.

Наприклад, українська IT-Enterprise, яка займається розробкою ERP-рішень та забезпечила програмними рішеннями майже весь пострадянський простір, вже два роки намагається зайти в агросектор. Розробляє спеціалізовані рішення для бухгалтерії, складського обліку в агросфері, тощо.

Юрій Петрук розповідає, що насправді, якщо викреслити ті країни, де сільське господарство субсидується, то Україна є четвертою в світі по ефективності агровиробництва.

“У нас зовсім невеликий відрив від таких країн як Канада чи Бразилія”, – каже він.

«Тобто не можна сказати, що ми сильно відстаємо за рівнем впровадження технологій. По деяким ми достатньо швидко рухаємся вперед», — підсумував фахівець.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: