НОВИНИ

Одна обробка, щоб отримати чисті посіви

21.04.2023 09:05
sunflower-1310455 blur

До початку посівної кампанії соняшника лишається обмаль часу, хоча в окремих регіонах посівна уже розпочата. І яку б виробничу систему вирощування не обрав український аграрій, бур’янам в ній місця немає. Як подбати про безконкурентне середовище для соняшника, стійкого до імідазолінонів, і забезпечити культуру всіма необхідним ресурсами – підкажуть фахівці компанії Ukravit.

«Олійні культури – одні з фаворитів серед аграріїв у поточному агросезоні: за попередніми прогнозами UCAB, площі лише під соняшником становитимуть приблизно 6,1 млн. га, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Як і щороку, значна частка аграріїв віддасть перевагу гібридам, стійким до імідазолінонів, – особливо ті, хто веде господарювання в областях із постійним дефіцитом вологи. В умовах війни таке рішення як ніколи економічно обґрунтоване: адже вирощуванню за цією технологією має ряд суттєвих переваг. Йдеться про відсутність необхідності ґрунтового гербіцидного захисту, а отже, заощадження коштів на виробничих ресурсах, надійний післясходовий контроль широкого спектра бур’янів, в тому числі й злісних видів, додатково – контроль вовчка соняшникового, який з кожним роком «мігрує» дедалі північніше і шкодить посівам. Та щоб соняшник повною мірою реалізував свій генетичний потенціал врожайності, необхідно подбати про надійний післясходовий захист для нього шляхом застосування гербіцидів із групи імідазолінонів».

Для післясходового контролю забур’яненості посівів соняшника, стійкого до імідазолінонів, Олександр рекомендує в поточному сезоні віддати перевагу гербіциду Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л). Його діючі речовини потрапляють до тканин бур’янів через ксилему та флоему і діють як інгібітори ензиму ацелоктатсинтази (АLS) – ключового ферменту біосинтезу незамінних амінокислот – ізолейцину, лейцину, валіну. Всередині рослин гербіцид швидко переміщується до точок росту, в результаті чого поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи припиняється, і бур’янова рослинність гине.

Застосований в найбільш чутливі фази росту бур’янів, гербіцид однією обробкою утримує поче чистим до кінця сезону за рахунок ґрунтової дії та наявності вологи. Генезис відмінно контролює поширені види злакових і дводольних бур’янів – амброзію (види), гірчак, лободу білу, осот (з насіння), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий та інші. За переростання бур’янів фахівець рекомендує додавати до робочого розчину ад’ювант Інгрес (50-100 мл на 100 л води).

При дотриманні регламентів застосування препарат толерантний до культури, і його можна застосовувати при системі землеробства no-till та за мінімального обробітку ґрунту.Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: