АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Неправильно зареєстровані земельні ділянки з 2025 року перейдуть у комунальну власність

18.01.2024 08:05
nepravilno_zareyestrovani_zemelni_dilyanki_z_2025_roku_viznayut_takimi_sho_ne_mayut_gospodarya_27297_0172108bff

В Україні після 1 січня 2025 року всі невитребувані земельні ділянки буде визнано безхазяйними, їх передадуть до комунальної власності територіальної громади, на території якої вони розташовані. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, пише agronews.ua.         

“Що буде з невнесеними паями після 1 січня 2025 року? Відповідно до частини четвертої та п’ятої статті 13 закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”, у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки“, – пояснив чиновник.

Так, після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

“Тим, у кого наявні сертифікати на земельну частку (пай), що не замінені на витяг із Реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново оформити право власності”, – пояснив Башлик.

Він нагадав, що вказана норма була ухвалена в 2018 році.


Перегляди: 5129
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: