НОВИНИ

Названо умови, за яких усім українцям почнуть відключати світло

09.05.2024 10:07
6

В Україні 8 травня оголосили про відключення електроенергії по всій країні. Графіки поки що запровадили лише для промисловості, але світло у квартирах та будинках українців теж можуть відключити. Цей захід є крайнім, запевняють енергетики, а тому до нього вдаватимуться лише в разі зростання дефіциту струму – тобто якщо споживачі не будуть достатньо ефективно економити. Про це повідомляє OBOZ.UA, пише agronews.ua.

“Ми вже публічно повідомили, що можливі обмеження енергопостачання, насамперед для бізнесу та промислових споживачів, але якщо цього буде недостатньо, то диспетчерський центр “Укренерго” буде змушений вдатися до крайнього заходу збалансування системи, а саме – обмеження побутових споживачів, тобто населення, домогосподарств”, – зазначила директорка з комунікацій НЕК “Укренерго” Марія Цатурян.

За її словами, відключень побутових споживачів можна уникнути, якщо у вечірні години доби, а саме з 18:00 до 23:00, економно споживати електрику. Зокрема:

  • не вмикати всі потужні електроприлади одночасно;
  • перенести прання на ніч;
  • вимикати світло у порожніх приміщеннях.

Загалом, за словами Цатурян, енергосистема України поки що справляється з наслідками безпрецедентних атак Росії на інфраструктуру.

“Енергосистема працює стабільно, переживши п’яту з 22 березня масовану ракетно-дронову атаку росіян. Пріоритетними цілями цієї атаки, як і попередніх, були українські електростанції та об’єкти високовольтної мережі “Укренерго”, – зазначила представниця компанії.Перегляди: 1330
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: