НОВИНИ

В Україні очікується підвищення тарифу на електроенергію на 33%

07.05.2024 09:03
2

Тариф на електроенергію в Україні вже влітку може зрости на 33%. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Він назвав нову вартість кіловат-години, повідомляє TodayUA, пише agronews.ua.

Вартість світла для побутових споживачів може збільшитись до 3,50 грн. Як відомо, зараз ми платимо по 2,64 грн/кВт-год.

За словами Омельченка, поки що подорожчання електроенергії для економічно обґрунтованого рівня неможливе. Вказано, що ринкова вартість постачання, розподілу та доставки високовольтними мережами сягає 6 грн.

“Якщо підвищення відбудеться, то воно має бути послідовним. Зараз тариф 2,64 грн/кВт, мабуть, з червня-липня очікується збільшення вартості до 3,50 грн/кВт”, – поділився голова енергетичних програм Центру Разумкова.

Володимир Омельченко впевнений, що поступове подорожчання світла до ринкової ціни має стати одним з інструментів підготовки нашої країни до майбутнього опалювального сезону. За даними топменеджера, процес має передбачати одночасне виділення допомоги найвразливішим категоріям українців. Йдеться про надання субсидій.

На думку експерта, потрібно розпочати велику рекламну кампанію, яка має інформувати мешканців України про важливість економії електроенергії. Це особливо важливо в умовах високої напруги в енергетичній системі. Омельченко вважає, що слід збільшити кількість систем ППО, які забезпечать захист об’єктів критичної інфраструктури.

Нагадаємо, що споживачі електроенергії, які крадуть її у держави, одержують великі штрафи. Їм доводиться платити за кожну кіловат-годину втричі більше – від 6,03 до 8,79 грн за кВт/год, що залежить від періоду використання.Перегляди: 4592
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: