НОВИНИ

Названо серйозного конкурента Чорноморському ячменю

10.11.2021 08:32
Roslyna-yachmin-zvychajnyj

Експорт австралійського ячменю зростає за рахунок великої китайської Програми, а також значного зростання попиту в Туреччині і реальної відсутності конкуренції з боку Чорноморського регіону і Європи. Таку думку висловив керуючий Flexi Grain Сем Роуч. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

Згідно з останніми даними австралійського статистичного бюро (ABS), у вересні Австралія експортувала:

32,7 тис. т-пивоварного ячменю;

514,8 тис. т — кормового ячменю;

252,7 тис. т-сорго.

Керуючий Flexi Grain Сем Роуч сказав, що ячмінь здивував цього місяця, оскільки обсяг його експорту в кінці програми виявився вище, ніж очікувалося раніше. Також він зазначив, що не бачить реальної конкуренції з боку Чорноморського регіону та Європи.

Однак, аналітики Barva Invest відзначають, незважаючи на те, що з грудня і до появи нового врожаю у північної півкулі на ринку головною країною-експортером буде Австралія, і ціни в багатьох напрямках будуть сильно залежати від неї, все ж є імпортери, які через дорогої логістики та географічної близькості до України будуть залишатися активними покупцями.

«На відміну від пшениці та кукурудзи, ситуація з ячменем в Україні більш позитивна. У цьому році Україна отримала рекордний урожай (10 млн т, а не 8-9, як зазвичай), а це означає, що наш експортний потенціал — 6 млн т проти традиційних 3,5-5 млн т. Для інших зернових зайвий 1 млн т не так суттєво, але, звичайно, для українського ячменю це додаткових 15-20%, на які необхідно знайти покупців», — відзначили аналітики.

Крім того, вони відзначили, що старт вийшов відмінним, і вже в серпні Україна експортувала 1,8 млн т ячменю, в той час як попередній рекорд на аналогічний місяць досягав 1,2 млн т. Вересень пройшов у хорошому темпі, проте в жовтні вже намітився спад.

“Важливою проблемою є те, що для України ключовими покупцями, як правило, є Китай і Саудівська Аравія. Восени темпи відвантаження на ці напрямки різко впали, і тепер подальший попит під питанням. Частково цю ситуацію нівелює Туреччина, яка за результатами першої частини сезону зрушила Саудівську Аравію з другого місця і імпортувала за 4 місяці поточного сезону з України 700 тис. т, що вдвічі більше, ніж сумарно за будь-який попередній сезон. Тому відвантаження 1,4 млн т не є недосяжною метою”, – зазначили фахівці. Нагадаємо, що з початку 2021/22 МР станом на 8 листопада експорт ячменю з України досяг 4,52 млн тон що на 33,8% більше, ніж рік тому і вже перевищив загальний обсяг експорту за весь минулий сезон.

 В Україні закупівельні ціни на ячмінь в останні тижні активно росли і перевищили рівень цін на кукурудзу досягнувши рівня 7800-8000 грн/т з поставкою в порт на тлі обмежених обсягів поставок, оскільки фермери зайняті прибиранням кукурудзи, а також через не дуже хороші сходи озимих збільшився попит на насіння ярого ячменю з боку фермерів.

У Росії на 8 листопада намолочено 18,7 млн т ячменю, що на 2,3 млн тон менше, ніж рік тому що знижує експортний потенціал. За прогнозами експертів “АПК-Інформ”, в 2021/22 МР Росії може поставити на зовнішні ринки близько 3,5 млн т ячменю, що на 44% поступається результату сезону-2020/21 6,3 млн т. експорт ячменю з Росії початку сезону на кінці жовтня становить близько 1,6 млн т, що на 36,8% менше, ніж рік тому.

Нагадаємо, що Україні залишається критично мало борошна найвищого та першого сортів.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: