НОВИНИ

Названо регіон, де аграрії не можуть отримати кредитування

01.04.2022 11:00
деньги

Аграрії Сумщини не можуть отримати кредитування від банку через бойові дії, які тривають у регіоні. Про це AgroPortal.ua розповів керівник ФГ «Свєтлова» Вадим Свєтлов, пише agronews.ua.

«На сьогоднішній день наше господарство забезпечене практично всім, але не все встигли завезти. Із пальним та насінням проблем немає, а от ЗЗР забезпечені лише на 50%, на решту ще потрібні кошти. Те, що проплатили раніше, самотужки намагаємось забрати зі складів у різних куточках України. «Нова пошта» не працює, жодна з логістичних компаній, які возять товар по всій Україні, їхати сюди не хоче. Зараз у нас відносно безпечно, ми не знаходимось на лінії фронту, їхати можна, — говорить він. — Нам вкрай необхідна фінансова подушка безпеки. Теоретично ми сіємо, збираємо, але незрозуміло, наскільки рано почнемо реалізовувати продукцію, щоб отримати перші кошти. А для цього потрібен деякий час і запас коштів на рахунку, щоб була змога сплатити податки, виплатити зарплату, оренду пайовикам».

Війна війною, а у ФГ «Свєтлова» готуються до посівної за розкладом. Для забезпечення безперебійного процесу посівної вже подали списки своїх працівників на бронювання, адже робота кожного з них зараз дуже важлива.

«Цьогорічний сезон для всіх нас нетиповий. Головне — протриматись і хоча б вийти в нуль, бо взагалі незрозуміло, буде експорт чи ні. Для внутрішнього ринку соняшнику забагато, кукурудзи теж, і якщо не буде експорту, то вона не буде в ціні. Більш-менш маємо надію на пшеницю, ячмінь, просо, гречку. Сподіваємось, для внутрішнього ринку зможемо це реалізувати, і у нас на перший час будуть якісь кошти. У аграріїв, якщо щось продав, то відразу треба щось і закупити. У нашому випадку було саме так. До 24 лютого ми встигли зробити закупки, частково витратили кошти, які зараз значно покращили б ситуацію», — розповідає Вадим Свєтлов.

За його словами, днями на своїх полях вони вже підживили пшеницю. Насіння кукурудзи закупили на площу 400 га, а сіяти планують тільки 100 га, решту сподіваються використати наступного року. Війна змусила змінити структуру посіву, наскільки це було можливо: замість кукурудзи сіятимуть гречку, просо, ячмінь, більше сої.

Читайте також: Стало відомо, хто не сплачуватиме за землю під час війни.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: