НОВИНИ

Названо причини подорожчання яблук

29.11.2019 15:48
1512730245-696x395

Середня ВАРТІСТЬ яблук в Україні за рік збільшілась мінімум в 2,5 рази, и лишь на 5% є нижчих від рекордно високих цен в кінці листопада 2017 року. Про це повідомили в «Інфо-Шувар» із посиланням на щоденний моніторинг цін на майданчику найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар». Причиною зростання ціни в цьому році стало суттєве падіння врожаю в Україні та інших країнах Європи.

Головні особливості сезону – дефіцит якісного яблука і збільшення розриву в цінах в залежності від якості продукції. Українські фермери сьогодні пропонують ринку переважно плоди, пошкоджені градом та паршею. Кращі яблука очікують кращої ціни в сховищах і, згідно планам виробників, з’являться на ринку не раніше січня 2020 року.

Попит на «преміум» сегмент українські трейдери вже почали «закривати» польським яблуком, ціни на нього в 1,5 рази вищі від цін стандартного українського яблука. Для прикладу, в терміналі «Овочі та фрукти» гуртового ринку «Шувар» імпортне яблуко Голден продається по 13-14 грн/кг (0,50-0,54 EUR/кг). На тих самих умовах пропонують крупне та якісне яблуко Голден українські виробники, поряд з цією продукцією дрібні та пошкоджені плоди продаються дуже повільно по 8-9 грн/кг (0,31-0,35 EUR/кг) .

На думку українських фермерів вже за кілька тижнів ринок яблук побачить чергову хвилю зростання цін. Попит на фрукти зазвичай помітно зростає на передодні новорічних свят і з приходом холодів.

В департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар» стверджують, що загальний попит на яблука в цьому сезоні є значно більший, ніж рік тому. З липня по листопад включно тільки на майданчику для торгівлі з автомобілів оператори «Шувару» продали майже 4,0 тис. тонн яблук. Обсяг продажу за рік збільшився на 16%.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: