ВАЖЛИВО

Названо перелік фальсифікаторів молочних продуктів, які постачаються в школи і садочки

15.01.2021 11:02
milkfat_full

Невідповідності виявлені у близько 13 % молочних продуктів, відібраних під час заходів контролю в Києві у 2020 році. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві, пише agronews.ua.

За результатами лабораторних досліджень у 22 зразках молока та молокопродуктів, досліджених у 2020 році, виявлено невідповідності нормативним документам. Всього за рік спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м Києві під час планових та позапланових заходів державного контролю (нагляду) було проведено відбір 171 зразків. 11 зразків із невідповідностями були відібрані на потужностях дитячих дошкільних закладів, та школах.

За результатами лабораторних досліджень таку продукцію з молока та молокопродуктів є підстава вважати фальсифікованою. Серед виробників такої продукції різні суб’єкти господарювання, які за видами діяльності по КВЕД заявили себе переробниками молока, виробниками масла, сиру (10.51).

До харчоблоків шкіл та садочків ця продукція потрапила через ланцюг постачальників. Хоч це не знімає відповідальності з операторів ринку, які провадять діяльність з обігу виявлених із невідповідностями харчових продуктів.

«Найпоширенішою серед готових продуктів харчування – є фальсифікація вершкового масла, яке замінюють на маргарин або рослинні спреди. Не залишаються осторонь молоко та інші молокопродукти, які виробляють із молочної сировини. Виробництво та реалізація неякісної, фальсифікованої продукції несе пряму загрозу здоров’ю людини та заважає конкурентному середовищу серед виробників», – зазначають в Управлінні безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в м Києві.

Виявлення недобросовісних виробників, які випускають в обіг харчові продукти тваринного походження, а саме молоко та молокопродукти, склад яких відрізняється від традиційних, або змінено навмисно – одне із завдань Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києва.

За результатами експертних висновків у зразках молокопродуктів, отриманих на потужностях шкіл та садочків, встановлені невідповідності, а саме, за вмістом стеринів (наявність рослинних олій):

🔺ДНЗ № 218 – «Масло солодковершкове селянське 72,5%» (виробник ТОВ «Миколаївмолпром»),
🔺КП «Промінь Святошинського району» – «Сир сичужний твердий Голландський» (виробник ТОВ «Інтер-Мол»),
🔺КП «Шкільне харчування» – 2 зразки «Масло солодковершкове селянське» (виробник ФОП Матвієнко О.В.),
🔺ЗНЗ Київський спортивний ліцей інтернат – «Сир твердий Голландський 50%» (виробник ТОВ «Лозівський молочний завод», «Масло вершкове селянське 82,5%» (виробник ДП «Старокостянтинівський молочний завод»),
🔺КП «Промінь» – «Сир твердий Голландський 45%» (виробник ТОВ «Інтер-Мол»), 2 зразки «Масло солодковершкове селянське 72,5%» (виробник ТОВ «Хмільницький завод сухого знежиреного молока»),
🔺КП «Школяр» – «Масло солодковершкове екстра 82,5%» (виробник ФОП Матвієнко О.В.), ТОВ «ПОНТЕМ.УА» – «Масло солодковершкове 73%» (виробник ФОП Матвієнко О.В.), «Сир російський 50%» (виробник ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза»).

Частину підробок можна виявити органолептично – за смаком, запахом, зовнішнім виглядом, температурою застигання. Проте, така можливість виникає у споживача вже після придбання товару. Органолептичні методи, як правило, виявляють лише «грубі» підробки. Щоб довести факти фальсифікації молочної продукції з використанням рослинних олій, необхідно дослідити зразки продукції у лабораторіях із використанням хроматографічних методів аналізу, зокрема методу газорідинної хроматографії.

Під час досліджень таких зразків, використовуються різні типи випробувань: аналіз нативних гліцеридів, аналіз жирнокислотного складу, аналіз стеринів. Найчастіше виробники для заміни молочного жиру використовують гідровані рослинні жири або їх суміші з іншими жирами. При цьому самі фальсифікати розділяють на дві групи: в одному випадку вміст замінників молочного жиру складає більше 20 %, в іншому, коли доля останніх складає менше 20 %.

Для ідентифікації наявності жирозамінників у кількості менше 20 % для молока і молочної продукції застосовують аналіз на вміст фітостеринів та холестерину. Такий метод дозволяє виявити наявність рослинної олії вже у кількості декількох відсотків – наявність на хроматограмі досліджуваного зразка піків фітостеринів однозначно свідчить про фальсифікацію молочної продукції.

Результати досліджень молока та молокопродуктів за допомогою методу виявлення вмісту фітостеринів та холестерину – є підставою вважати продукцію традиційною чи фальсифікованою.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: