НОВИНИ

Названо основного постачальника екзотичних фруктів до України

24.02.2022 10:26
375

У 2021 році друга за величиною частка – 10,2 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» – переважно за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів. Про це повідомляє старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький, пише agronews.ua.

За даними Державної митної служби України, у 2021 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили 835 млн дол. США. Це на 5 % перевищило показник 2020 року у 795 млн дол. США, поінформував науковець.

За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України щонайменше останні 4 роки залишається Туреччина, з якої минулого року завезено понад 289 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 26,9 %, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі  – 15,0 %. Значно менші обсяги поставок з Іспанії (5,5 %), Колумбії (4,8 %), Єгипту (4,8 %), Коста-Ріки (4,6 %), Греції (3,4 %) та Азербайджану (3,0 %).

Сукупно ці вісім країн сформували 2021 року понад 2/3 вартості імпорту продукції даної групи до України.

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2021 році сформували 56 % вартості її імпорту. Минулого року також збільшились сукупні закупівлі інших фруктів – фініків, інжиру, ананасів, манго, винограду, ківі, хурми тощо, на які припало більше чверті в структурі імпортних поставок фруктів, підсумував Богдан Духницький.

Читайте також: Як збільшити прибуток в агрономії на 30%.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: