НОВИНИ

Названо найбільш перспективні експортні ринки для української курятини

31.03.2020 08:32
White chickens farm

Найбільш прибутковий напрямок для експорту українського птахівництва – Європа та Азія. Про це розповідає співзасновник агропромгрупи «Пан Курчак» Сергій Горлач, публікує журнал «Наше птахівництво». Пише agronews.ua.

«Європа – це дуже цікавий і маржинальний напрямок реалізації, – зазначив він. – В Європі великий попит на куряче філе. А в нас воно відносно дешеве – виробляємо його з гарною собівартістю і можемо експортувати за дуже привабливою ціною».

За словами Сергія Горлача, загороджувальні мита понад квоти, які обмежують обсяги поставок м’яса курки до Європи – наразі значна проблема для експортерів. Сьогодні експортувати більше, ніж дозволяють квоти, невигідно, є сенс – тільки в межах мит.

«Тому я сподіваюся, що наш уряд опікуватиметься цим питанням і що квоти на поставку курятини для нашої країни з боку ЄС будуть переглянуті, – сказав він. – Тим більше, що в розвинених країнах сьогодні обсяги виробництва м’яса птиці суттєво не ростуть, бо в них є обмеження за місцем розташування виробничих об’єктів, використанням землі, вартістю робочої сили тощо. Тож із року в рік ми спостерігаємо тенденцію переміщення виробництва м’яса птиці із заходу на схід».

Китай – дуже привабливий і маржинальний ринок, підкреслив Сергій Горлач. Туди можна експортувати багато нішевих продуктів, які в нашій країні не мають попиту. Наприклад, фаланги пальців курки, лапи. Україна вже багато років веде перемовини з Китаєм щодо налагодження експорту птахівничої продукції, та досі немає позитивного рішення.

«Виходити на азійські ринки дуже складно, бо ми не маємо з цими країнами нормальних комунікацій, є певні труднощі з менеджментом, який володіє мовами», – зауважив співзасновник «Пана Курчака».

За його словами, сьогодні простіше виходити на азійські ринки через європейські трейдерські компанії, які мають тривалий досвід експорту й роботи з азійськими компаніями.

«Через них ми можемо виходити на азійські ринки, там себе вже зарекомендувати й виходити на прямі контракти з Кореєю, Гонконгом тощо», – резюмував Сергій Горлач.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: