НОВИНИ

Названо напій, здатний зістарити мозок на 11 років

09.06.2022 19:15
starenie-nachinaetsya

Деменція – захворювання, що погіршує пам’ять і знищує саму особистість людини. Механізми виникнення недуги до кінця не відомі, а ліків від нього немає. На щастя, є способи запобігти погіршенню когнітивного здоров’я. Певні продукти і напої можуть завдати серйозної шкоди. Про це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.

Саме цукровмісні напої особливо шкідливі для мозку, викликаючи його старіння на 11 років при вживанні більше двох разів на день.

Рафінований цукор має погану репутацію через те, що він асоціюється з ожирінням і серцевими захворюваннями. Він підвищує кров’яний тиск і викликає хронічне запалення, двох провісників серйозних хвороб. Дослідження неврологічного здоров’я виявили потенційну шкоду, яку цукор може завдати також мозку.

Доданий цукор відноситься, зокрема, до калорійних добавок з вуглеводів. Вживання напоїв з цукром може мати руйнівні наслідки для мозку, викликаючи з часом скорочення префронтальної кори, що прискорює старіння мозку, зменшуючи його обсяг і погіршуючи пам’ять.

В одному дослідженні, проведеному медичною школою Бостонського університету, була вивчена історія 4200 людей, які періодично проходили тести на когнітивні здібності і пам’ять. Учасників попросили надати інформацію про споживання солодких напоїв, яку команда використовувала для визначення завданої здоров’ю шкоди.

Вчені підрахували, що 1-2 солодких напою в день пов’язані з 1,6-річним старінням мозку. А більше 2 солодких напоїв в день – з 5,8-11.

Дослідники відзначили значне погіршення пам’яті і зменшення обсягу мозку у учасників, які вживали підсолоджені напої, в порівнянні з тими, хто цього не робив.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: