НОВИНИ

Названо найбільшого конкурента озимому ріпаку

09.08.2021 14:32
articles.20101101-osr-technology.00

У посівах ріпаку озимого найбільшу конкуренцію створюють зимуючі бур’яни (вероніка, волосняк розсічений, волошка синя, незабудка польова, підмаренник чіпкий, празелень звичайна, роман польовий, ромашка непахуча, талабан польовий, фіалка польова). Про це повідомляє Іван Кифорук, старший науковий співробітник Прикарпатської ДСГ ДС Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer, пише agronews.ua.

Крім того, за його словами, в осінній гербокритичний період (30-40 днів після сівби) долучаються ярі бур’яни (гірчаки, гірчиця польова, жабрій, лобода, редька дика), з озимих – метлюг звичайний, а з ефемерів – зірочник середній (мокрець).

Особливу увагу треба приділяти багаторічникам (березка польова, осот рожевий, хвощ польовий, пирій повзучий).

«Основне забур’янення посівів ріпаку озимого формується протягом осіннього періоду. Сприяє цьому також зміна клімату, що призводить до подовження осіннього безморозного періоду на два-три тижні», – зазначив Іван Кифорук.

За цей час на площах із недостатнім живленням для рослин або на зріджених посівах без гербіцидного захисту можуть бути відчутні втрати врожаю, а відповідно і грошового прибутку.

Нагадаємо, що оприлюднено ціни на новий врожай картоплі в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: