НОВИНИ

Науковці називали інноваційний метод захисту рослин

29.01.2021 10:03
89765-23152

Генетично модифіковані рослини рижію виробляють феромони, які контролюють шкідників сільськогосподарських культур без використання пестицидів. Про це повідомляє AgroPages з посиланням на заяву сільськогосподарської технологічної компанії ISCA (США), пише agronews.ua.

Такий метод науковці називають майбутнім захисту рослин, написав Джоан Конроу (Корнельський науковий альянс) у статті, опублікованій Проєктом генетичної грамотності (GLP). За словами науковця, феромони та інші семіохімікати належать до наступного покоління стійких засобів боротьби з комахами. Вони захищають врожаї сільгоспкультур, відлякуючи комах-шкідників від посівів, не даючи їм спаровуватися чи іншим чином маніпулювати їхньою поведінкою.

«Проривний біологічний синтез феромонів сприятиме розвитку більш прибуткового та сталого сільського господарства», – зазначив генеральний директор ISCA Аген Мафра-Нето.

Цей підхід захищає навколишнє середовище, одночасно усуваючи проблеми, викликані залишками інсектицидів на продуктах харчування та комахами, що виробляють стійкість до пестицидів.

Нині у світі захисту статеві феромони комах виробляються синтетичним шляхом і є фактично хімічними пестицидами. Це – дорога технологія, яка використовує або нафту, або рослинні олії як вихідну сировину для забезпечення вуглеводневих ланцюгів як будівельного матеріалу.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: