НОВИНИ

Науковці вивели новий різновид яєць незвичного кольору

20.10.2021 07:31
tmb_39940_2063

Завдяки тривалій праці науковців-селекціонерів у місті Південна Луїзіана (США) було виведено унікальну породу перепілок Селадон, що відкладають блакитні яйця, які мають більш корисні властивості, ніж звичайні. Про це повідомляє журнал «Наше птахівництво», пише agronews.ua.

«Дослідженнями встановлено, що ген Celadon інколи проявляє себе і у наступних поколіннях, – зазначається у публікації Наталії Прокудіної, кандидатки ветеринарних наук, незалежної експертки з інкубації яєць та ембріональної патології сільськогосподарських птиць. – При цьому більшість пташенят перепелів, які вивелися з блакитного / синього яйця, у кінцевому результаті також відкладають сині яйця. Однак приблизно 10–20% пташенят перепелів, які вивелися з блакитних яєць, потім відкладають чорно-біле строкате яйце. А проте вони, як і раніше, мають у собі генетику синього / блакитного яйця, і їхні нащадки у наступних поколіннях можуть також відкладати яйця незвичайного блакитного кольору. Отримання такого підвиду було результатом кропіткої та титанічної праці науковців-селекціонерів». 

Додається, що це був довготривалий проєкт американських науковців, у якому вибірково розводили перепелів, що відкладали блакитні яйця, методами індивідуальної, а потім масової селекції. 

«Результат досліджень перевершив усі очікування науковців, бо нині у маточнику Селадону є в наявності гени більш як шести різновидів перепелів, від чого якість породи суттєво покращується», – наголошує Наталія Прокудіна. 

Розробники підвиду вважають, що за систематичного вживання яєць породи Селадон можливо розраховувати на суттєве укріплення імунітету, покращення зору, приплив енергії та сил, швидке відновлення організму після хвороб, зниження артеріального тиску, покращення обміну речовин, зниження алергічних реакцій.

Нагадаємо, що Ціни на олію побили всі рекорди.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: