ВАЖЛИВО

Наявність сільгоспвиробника у реєстрі буде умовою для отримання держпідтримки

04.10.2020 13:08
201

Наявність сільськогосподарського товаровиробника у реєстрі буде умовою для отримання державної фінансової допомоги. Про це повідомляє  sud.ua, пише agronews.ua.

Державну підтримку сільського господарства України невдовзі пропонують здійснювати лише після реєстрації суб’єктів господарювання у новому Державному аграрному реєстрі, який буде створений та функціонувати в якості державної автоматизованої інформаційної системи про виробників сільськогосподарської продукції.

Відповідні положення прописані у проекті Закону про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» (реєстр. № 3295 від 30.03.2020), який Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики рекомендує парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому.
На думку законодавців, зазначений законопроект удосконалює функціонування системи державної підтримки сільського господарства, усуває адміністративні перепони та додаткові витрати для сільськогосподарських товаровиробників при отриманні державної допомоги.

Крім того, впровадження Державного аграрного реєстру дозволить державі:

– здійснювати прозоре адміністрування, спрямування та розподіл коштів державної підтримки в аграрній галузі за допомогою електронних засобів;
– вести облік аграріїв-отримувачів державної допомоги;
– надавати зручні електронні сервіси аграріям;
– отримувати статистичну інформацію для органів державної влади та місцевого самоврядування тощо.

Для аграріїв, зазначив голова агрокомітету Ради Микола Сольський, в залежності від напрямку програми, Державний аграрний реєстр дозволить скоротити кількість необхідних документів, які збираються та подаються аграріями для участі в програмах державної підтримки. В подальшому розвиток цієї системи дозволить автоматично отримувати інформацію про наявну сільськогосподарську техніку, фінансову та статистичну звітність.

Важливою зміною, за словами голови підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артема Чорноморова, є також розширення кола отримувачів державної допомоги. До нього долучили сімейні фермерські господарства.

«Зараз статус сільськогосподарського товаровиробника мав лише той суб’єкт господарювання, який у загальному обсязі виробництва мав частку сільгосппродукції не меншу за 75 відсотків. При цьому, згідно з Податковим кодексом України, сімейні фермерські господарства не мають такого зобов’язання і відповідно не ведуть облік своєї продукції. Тому з метою визнання статусу сімейного фермерського господарства як сільгоспвиробника і поширення на нього усіх видів державної підтримки, було запропоновано внести до п. 2.15 ст. 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» доповнення про сімейні фермерські господарства, які зареєстровані платниками єдиного податку 4 групи», — прокоментував зміни голова підкомітету.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: