АГРОРЕГІОНИ

На житомирському ринку виявили випадки високого вмісту нітратів у ранніх овочах

29.03.2024 17:19
3

На прилавках Житнього ринку міста Житомира з’явились ранні весняні овочі. Серед них: редиска, капуста, огірки та кабачки. Продавчині розповіли, що більшість овочів українські, і лиш кабачки поки що везуть з Туреччини. Про це повідомляє Житомир.info, пише agronews.ua.

Ціни на овочі різні: найдешевша редиска, яку вдалось знайти коштувала 75 грн/кг, найдорожча – 90 грн, молода капуста – від 60 до 85 грн, за огірки просять від 120 до 200, кабачки стартують від 100 грн/кг. Продавчині кажуть, що в порівнянні з минулим роком ціни майже не змінились, а житомиряни купують сезонні овочі.

Проте увагу варто звертати не тільки на їх зовнішній вигляд та ціну, але й на якість. А саме – вміст нітратів. У місцевій лабораторії Житнього ринку запевняють, що перевіряють весь асортимент, та допускають до продажу лише якісну продукцію.

«Приблизно з середини лютого розпочався сезон торгівлі ранніми овочами. Це в основному: капуста рання, редька, огірки, кабачки. Цей період станом сьогодні ми дослідили 186 партій редьки, з них 50 партій ми не допустили до реалізації, це приблизно 800 кілограмів редьки. Також дослідили 240 партій огірків, з них 60 випадків було перевищення вмісту нітратів, також ми їх не допустили до реалізації. Ранньої капусти дослідили 120 партій, не допустили до реалізації всього 4 випадки, і кабачків близько 5 випадків не допущено до реалізації, приблизно з 30 партій»,- розповідає завідувач випробувальної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Житнього ринку» Євгеній Давидов.

Порівнюючи з минулим роком, завідувач випробувальної лабораторії каже, що цьогоріч відсоток неприйнятної продукції за вмістом нітратів набагато більший.

«На сьогодні, я вважаю, і статистичні дані, що чомусь в цьому році більше виявлено у відсотковому відношенні випадків перевищення вмісту нітратів і в огірках, і в редисці, порівняно з минулими роками. Перевищення у порядку 100-200 міліграм, порівняно, якщо редьки норма 1200 мг/кг, то близько 1400-1600 мг/кг. Перевищення невеликі, але вони є, і для того існують норми, щоб ми їх виконували»,- каже завідувач випробувальної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи «Житнього ринку» Євгеній Давидов.Перегляди: 57
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: