НОВИНИ

На Житомирщині в теплицях вирощують 400 тисяч сіянців сосни

16.05.2021 16:42
sosna-vidi-i-sorta-virashivanie-8

У двох теплицях Виступовицького лісництва вирощують 400 тисяч саджанців сосни – їх планують висадити на територіях, де в квітні минулого року сталися пожежі. Про це Суспільному розповів директор Овруцького спеціалізованого лісового господарства Руслан Бондарчук, пише agronews.ua.

За його словами, цими сіянцями планують засадити 200 гектарів лісу:

“У зв’язку тим, що підприємство дуже постраждало від лісових пожеж, і є значні площі для відтворення, у нас постраждало внаслідок пожеж три лісництва: Журбенське, Виступовицьке і Ситовецьке. Загальна площа, якою пройшла пожежа – 15 тисяч 18 гектарів. Площа, яка потребує відновлення – 9 тисяч 850 гектарів”.

Площа тепличного комплексу, у якому вирощують сіянці – 1000 квадратних метрів.

“Сам комплекс побудований з оцинкованої металоконструкції, зверху вкритий плівкою в два шари, – каже Руслан Бондарчук. – У даному комплексі в одній теплиці є 200 піддонів, в які поставлено 200 тисяч посадкових місць для сосни звичайної. В теплицях маємо десь 400 тисяч сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою”.

Зі слів лісничого Виступовицького лісництва Олександра Кальніченка, висіяну сосну вирощують за температури від 10 до 25 градусів тепла. Полив та контроль температури автоматизований.

“Слідкування за поливом, за температурою – це основне. Температура в теплицях має буди від 10 і не вище 25 градусів. Основне – взяти середнє значення, десь 18-20 градусів і тримати його постійно. Теплиця поливається автоматично”, – сказав лісничий Олександр Кальніченко.

На створення комплексу для вирощування сіянців у лісництві витратили 2 мільйони 495 тисяч гривень.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: