НОВИНИ

На Запоріжжі відновлено систему зрошення на 800 га

16.09.2020 17:02
0216

Водниками Приазов’я капітально відремонтовано трансформаторну підстанцію 35/6 кВ насосної станції Каховської зрошувальної системи, що дозволило відновити систему зрошення в регіоні. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства водних ресурсів України, пише agronews.ua.

Завдяки виконаній роботі буде відновлено зрошення на площі 800 гектарів, відповідно водокористувачі збільшать площу поливу сільськогосподарських культур в Якимівському районі Запорізької області.

Раніше, 9 липня 2020 року, відбулася відкрита міжвідомча дискусія щодо необхідності відновлення меліоративних систем в Україні та створення об’єднання водокористувачів в контексті зрошення. Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, Міндовкілля, Держводагентства, Держгеокадастру, Інституту водних проблем і меліорації НААН, представники профільних асоціацій.

“Відновлення зрошення відкриє Україні хороші перспективи в українському агросекторі: лише відрегулювання поливів на площі 500-550 тис. га дозволить нам додатково виробляти сільськогосподарської продукції на 8-10 млн тонн щороку”, – коментує ситуацію зі зрошенням Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, саме з метою визначення стратегічних напрямів державної політики щодо зрошення та забезпечення сталого екозбалансованого розвитку землеробства в Україні Уряд схвалив стратегію зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

«У ході довготривалих обговорень з усіма зацікавленими сторонами в питанні зрошення було вирішено вийти у публічну дискусію з метою прийняття конкретних законодавчих рішень. Йдеться про завершення реєстрації законопроекту про створення об’єднання водокористувачів, його прийняття та реалізації з точки зору додаткового імпульсу для розвитку зрошення в Україні», – зазначив Тарас Висоцький.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: