НОВИНИ

На Волині відоме озеро стало майже болотом

28.10.2021 19:02
xogoce-undefinedxundefined-undefinedxundefined-dnvnccvadvxjou3l5tzfluq324fn5pgh

Озеро на Волині, яке описала у своїй «Лісовій пісні» Леся Українка, може зникнути. Ідеться про озеро Нечимне, що входить до складу однойменного ландшафтного заказника  загальнодержавного значення. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

Як повідомляється, водойма почала висихати ще кілька років тому та майже перетворилася на болото. За словами місцевого мешканця Петра Рудня, ще в дитинстві він рибалив і купався в цьому озері, а зараз навіть човен застряг у заростях.

Фахівці відзначають, що причинами всихання озера є погодні умови, меліорація та в’єтнамський рис, який висівали для підгодівлі качок. Кілька років тому був розроблений план із порятунку водойми, але для його втілення потрібно було 10 мільйонів гривень. Грошей на цю справу так і не знайшли.

Через те що озеро розташоване на території заказника, то місцеві мешканці не можуть його почистити самостійно.

«Сюди вкидати якісь кошти фактично ми не маємо права. Тільки можливо, коли це буде якесь співфінансування», — зазначив секретар Колодежненської сільради Павло Кухта.

Один із варіантів врятувати озеро — залучити компанії, що видобувають сапропель — мул із дна водойми. Але наразі, невідомо, чи не зашкодять такі роботи. Якщо найближчим часом не почати рятувати озеро, то через декілька років воно зникне назавжди.

Нагадаємо, що СБУ викрила масштабну корупційну схему на Житомирській митниці: втрати держбюджету – понад 10 млн грн.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: