НОВИНИ

На Волині експериментують з вирощуванням найдорожчої ягоди

08.03.2019 10:14

У Маневицькому лісгоспі на Волині в якості експерименту вирощують лохину в теплиці. Хоча традиційно ягоду культивують у відкритому ґрунті, тепличний метод має свої переваги. На території державного підприємства працює теплиця. Чотири роки тому тут посадили 75 кущів високорослої лохини. Минулого року вона дала перші плоди, пише pershyj.com.

«По суті це експеримент, тому що лохина непристосована для закритого ґрунту. На вулиці вона добре росте, а в тепличних умовах її ніхто не вирощує. Але ми спробували і побачили в цьому переваги — плоди у таких умовах достигають на місяць раніше», — розповідає Ірина Остапчук, інженер побічного користування лісгоспу.

Також минулого року в Маневицькому лісовому господарстві заклали відкриту плантацію лохини. Тоді посадили 1500 кущів, які почнуть давати ягоди за кілька років. Більше того, тут працює власний консервний цех, тож є можливість переробляти плоди.

Читайте також: Лохина та полуниця стануть найрентабельнішими ягодами нинішнього сезону

«Лохина багата на вітаміни, має противірусну, жарознижувальну дію, покращує зір. Останнім часом вона стає все популярнішою», — зауважила Ірина Остапчук.

У теплиці також вирощують декоративні рослини та зелень: самшит, ялівець, туї, салат, петрушку, кріп, квіти кислиці та бегонії до 8 березня.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: