АГРОРЕГІОНИ

На Тернопільщині подружжя збирає за день 80 кг полуниці з теплиці

23.05.2024 16:22
5

Михайло та Олена Голодюки з Ласківців Теребовлянської громади на Тернопільщині вирощують полуницю в теплиці. Цьогоріч збирають перший врожай. Технологію запозичили в Польщі, де чоловік був на заробітках. За день з теплиці збирають в середньому по 80 кілограмів. Мають також міні-теплиці. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

Щодня Михайло та Олена працюють тут від ранку.

“Це сорт “Роксана” італійської селекції. Вона на другий рік має давати до півтора кілограма з куща. Щоби пришвидшити її ріст і щоби швидше заплодоносила, ми мусимо вранці її відкривати, а на вечір закривати клейонкою. Якщо запізнимося зранку відкрити її, то вона в нас “згорить”. Цю технологію підгледіли в інтернеті, бачимо, як займаються люди, вирішили спробувати. Але весь час вчимося на своїх помилках”.

Олена Голодюк каже, накриття — це захист полуниці й від кислотних дощів. “Бувало, інколи йшли такі кислотні дощі, що ми мусіли все переорювати”.

Цьогоріч чоловік Олени Михайло сконструював більшу теплицю. Каже, допомагали сусіди. Впоралися за два тижні. “Наша теплиця має 5 сотих. То є 50 метрів довжини і 10 метрів ширини”.

Над входом висять дитячі іграшки. “То є охоронці від птахів, від пернатих друзів. Наразі помагає. Шпаки не залітають”, — говорить чоловік.

Вирощування полуниць у теплиці — це можливість зібрати врожай на три тижні раніше, ніж на відкритому ґрунті, кажуть господарі. Перші полуниці достигають у квітні. Михайло Голодюк показав полуницю сорту “Роксана”. Каже, є також “Мальвіна” та “Румба”.

“У нас середня ягода важить десь 70-80 грамів. А рекорд був — до 250 грамів одна ягода. Була така, як мобільний телефон”.

Середня температура в теплиці — 24-26 градусів за Цельсієм. Тут облаштували крапельний полив. Також використовують спеціальні засоби від слимаків. Полуниця росте під спеціальною плівкою.

“Під низом звичайний ґрунт. Трохи додаємо торфу для того, щоб корені ліпше прогрівалися. І йде дві крапельних стрічки. Міжряддя — 40, ряди — 60. Ще стелимо солому, але тут соломи не потрібно, бо високі земляні насипи”.

Для запилення квітів полуниці господарі тримають бджіл осмій.

“То є звичайна бджола, але вона не кусає, не дає меду, а тільки для запилення. Привезли їх кілька штучок з Польщі. Ми були в такого пана, що він їх собі там розводив. Вони запилили нам дерева, полуниці і все. Навесні вони знов вийдуть, яйця відклали, заліпили. З яєць знов вилупиться бджола осмія”.

“Ще хочемо спробувати з тої полуниці взяти другий врожай. Після збору врожаю обріжемо все листя. Вона повинна по-новому зацвісти і у вересні можемо їсти нові ягоди”, — каже власник теплиці.

Полуниці підживлюють лише органічними добривами, розповіла Олена Голодюк.Перегляди: 144
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: