НОВИНИ

На Сумщині фермер виготовляє унікальні хмільні напої з меду

16.01.2021 13:26
мед-691x430

Сергій Рубаник із Сумщини виготовляє хмільні напої з меду та диких плодів. Про це повідомляє SEEDS.org.ua, пише  agronews.ua.

Спочатку пасічник збував мед на ярмарках, а коли попит на нього почав падати, прийшла ідея робити з нього хмільні напої.

Готує закваску, в неї вносить дику культуру, потім починається бродіння. Воно триває три місяці, інколи — до чотирьох. А далі — вистоюється. Наразі чоловік робить до десятка різних видів.

«Є така приказка: трохи меду, трохи води — ніякої біди. Насправді я кладу в мед трави, соки, ягоди. Цього року вперше зробив чебрецевий напій. Це — творчість. Мабуть, спадковість далася взнаки. Виявляється, що мої предки виготовляли і морозиво, і напої», — ділиться Рубаник.

З хмільними медами чоловік працює самостійно, називає цей процес таїнством. А от в облаштуванні екосадиби допомагають родина та місцева молодь. Сергій Рубаник говорить: йому вдалося знайти однодумців у своїх справах. Вони об’єдналися в громадську організацію «Фікс», яка прагне відродити історію та культуру цього краю. «Це — патріоти, люди з ідеями. Разом ми влаштовуємо фестивалі, квести», — говорить він.

Свою садибу «Медовий гай» Сергій називає центром гармонізації людини з довкіллям. Тут зберігають популяцію бджоли. Чоловік говорить, що до кожного відвідувача застосовуватимуть індивідуальний підхід.

«Пропонуватимемо похід по гриби, прогулянку лісом, кулінарію, катання на конях, ночівлю в наметах, відвідування історичних місць, взимку — поїздки на санях», — ділиться він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: